Eğitim Videoları - Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Kursu
Mesleki Eğitim Kurslarımız
 • Süre 64 SAAT
 • Toplam Bölüm 1
 • Fiyat 650.00 TL
 • PDF Eklenmemiş

 • Satın Al

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Kursu

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Kursu

Muhasebe ve Finansman alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye meslekî yeterlikler kazandırmak amaçlanmıştır.

Meslek Tanımı
Sektörün dış ticaret alanında çalışan yetişmiş ve yetişmekte olan elemanların Dış Ticaret Sektöründeki kullanılan bilgi ve belgelerin mevzuatına uygun düzenlenmesi, yeniliklerin takibi konularında kendilerini yetiştirerek alanlarında uzmanlaşmak isteyen meslek elemanlarıdır.

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Kursuna Katılma Koşulları

 1. En az Lise mezunu olmak,
 2. Sektörün Dış Ticaret alanında çalışıyor olmak veya dış ticaret alanındaçalışmaya aday olmak,
 3. Herhangi bir Yüksek Öğretimin Dış Ticaret alan ve dallarından mezunolmak (İşletme-İktisat-Maliye-Muhasebe ve Ekonomi gibi vb.)

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği

 • Para Politikaları ve Ticaret Anlaşmaları
 • Dış Ticaret İşlemleri
 • Dış Ticaret Mevzuatı,Kambiyo İşlemleri Fikri, SınaiHaklar ve Tahkim
 • Dış Ticaret Finansmanı veBanka İşlemleri
 • Dış Ticarette Muhasebe İşlemleri

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Kursunun Eğitim Süresi
Eğitim süresi 64 saat olarak planlanmıştır. Eğitimi tamamlayan bireyler Üniversite Onaylı Sertifika almaya hak kazanır. Eğitimi herhangi bir nedenle tamamlayamayan kursiyer tamamladığı saatleri ve dersleri içeren Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu katılım belgesi almaya hak kazanır.

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Kursu Sertifikası
Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır, ve hazırlanan sertifikalar Üniversite tarafından onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Kursu Sertifikasının Geçerliliği
Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine göre İş yerlerinde, alanlarında mesleki eğitim görmüş olanlar istihdam edilir.

Kanun’a göre istihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.

Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile Apostil işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

whatsapp