Eğitim Videoları - Montessori Eğitimi
Kişisel Gelişim Kurslarımız
  • Süre 100 SAAT
  • Toplam Bölüm 1
  • Fiyat 600.00 TL
  • PDF Eklenmemiş

  • Satın Al

Montessori Eğitimi

Her şey eğitimli bir öğretmenle başlar.

Montessori felsefesinin temelinde özgürlük ve bağımsızlık vardır. Bağımsızlığı için çabalamak insan doğasının bir parçasıdır. Çocuklara kulak verdiğinizde, “kendim yapmak istiyorum.’’ derler

Maria Montessori “Bağımsız olmayan, özgür de olamaz,” demiştir.

Montessori felsefesinde özgürlük beraberinde sorumluluk getirir. Montessoride özgürlüğün sınırı, birlikte yaşarken başkalarının sınırlarına dokunduğu yerdedir. Montessori sisteminde çocuğun sevgi dolu bir kişi olması, çocuğu desteklemek ve her alanda  gelişmesinin yollarını açmayı temel görevimiz olarak görürüz.

Montessori Öğretmeni  “Kendim yapmam için yardım edin.” talebini esas alır.

Her çocuk bağımsız bir kişilik olarak görülür ve onun benzersizliği koşulsuz olarak kabul edilir. Onu geliştirme çalışmaları için öncelikle onuruna saygı eğitim faaliyetlerimizin temel taşlarıdır.

Bizler bir bilim dalı olan Montessori sistemini öğrenirken gerek materyaller ile destekleyip oyun ile yaparak yaşayarak bütün gelişim alanlarını doldurmayı,  gerekse Montessori sistemini bir bilim dalı olarak ele alıp bu bilince sahip öğretmenler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Uzaktan eğitim programı; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde ders veren öğretmenlere ve eğitim alanında çalışma yürütecek tüm profesyonellere yönelik olarak tasarlanmıştır.

whatsapp